Narodzenie Pańskie A. D. 2016

2016-12-24-boze-narodzenie

"A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami..."


Niech świętowanie Narodzenia Pańskiego w naszych domach, rodzinach, wspólnotach, pomoże nam odkryć istotę prawdziwej Miłości w naszym życiu. Miłości, którą pokazuje nam Chrystus, kiedy rodzi się w ubogiej stajni i jest otoczony miłością Maryi i Józefa.

Radosnego i pełnego pokoju świętowania Bożego Narodzenia!

Księga intencji na 2017 rok

2016-09-05-ksiega-intencji

Od poniedziałku, 5 września, rozpoczynamy przyjmowanie intencji Mszy św. na rok 2017. Przez cały wrzesień będziemy przyjmować intencje mszalne w których będziemy modlić się za żyjących z naszej wspólnoty. Dlatego proszę, abyśmy pomyśleli o ważnych wydarzeniach w naszych małżeństwach, rodzinach i wspólnotach w których żyjemy, o jubileuszach, rocznicach urodzin i przez zamówienie Mszy św. wypraszali dla nas Boże błogosławieństwo. Natomiast intencje mszalne za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, będziemy przyjmowali dopiero od początku października br. Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku, w godzinach otwarcia kancelarii, czyli rano od 8.00 do 9.00 i po południu od 16.00 do 17.00. Bardzo prosimy o zrozumienie i zamawianie naszych intencji według podanego porządku. Szczęść Boże!

Odpust parafialny Trójcy Świętej

2016-05-22-odpust

W niedzielę 22 maja przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową w naszej parafii. Rozważając tajemnicę Trójcy Świętej, uświadamialiśmy sobie jak wielką miłością obdarza nas Bóg Jedyny w Trzech Osobach. Kazania odpustowe głosił o. Wojciech Woźniak - sercanin, pracujący obecnie we Francji.

Czytaj więcej...

Dziękczynienie za beatyfikację S. Klary

2016-04-10-dziekczynienie

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Założycielki Sióstr Najswiętszego Serca Pana Jezusa - bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. 10 kwietnia, w naszej parafii, stał się okazją do dziękczynienia za dar beatyfikacji Matki Klary. Przez całą niedzielę wystawione były relikwie Błogosławionej. W kazaniach ks. Przemysław Wójcik przybliżał sylwetkę Błogosławionej Klary i jej życie. O godz. 12.15 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Henryka. Na tej Mszy św. obecne były także Siostry z Krakowa i innych miejsc razem z Siostrą Generalną Sióstr Sercanek. Wspólna modlitwa całej naszej parafii zakończyła się ucałowaniem relikwii bł. Klary Szczęsnej.

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkanocne

2016-03-27-zyczenia

"W śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa Bóg czyni widoczną swoją miłość, która prowadzi aż do zniszczenia grzechu ludzkiego" /Papież Franciszek/

Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, aby odkryli prawdziwy sens naszej wiary w Zmartwychwstaniu Chrystusa, który pokazuje jak będzie wyglądać nasze życie jeżeli Mu zaufamy.

Radosnego i rodzinnego świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa!

Jeszcze kandydaci - za chwilę już ministranci...

2016-03-24-logo-lso

W Wielki Czwartek, 24 marca 2016 r. podczas uroczystej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, o godz. 17.00, do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, dołączą nowi chłopcy. Będzie ich ponad 20. Przygotowywali się wytrwale do tej służby. Zapraszamy Rodziców , Opiekunów i wszystkich parafian na tę radosną uroczystość.

baner1

baner serce20

diecezja-radomska   radio-plus

gosc-niedzielny   caritas

parafia-wieden   dzielo-biblijne

starostwo-powiatowe   urzad-gminy

lck   zsp-lipsko

gimnazjum-lipsko   szkola-podstawowa-lipsko

zycie-powisla   trl   

fundacja   rodzina-szkol