Jasełka w szkole i parafii

2016-01-06-jaselka-dzieci

Z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia związana jest piękna tradycja wystawiania jasełek bożonarodzeniowych, czyli krótkich scen z życia Świetej Rodziny, wplecionych często w ludową tradycję, kulturę i obyczaje narodowe. W tegorocznym czasie Narodzenia Pańskiego, dzieci z klasy 3 A Szkoły Podstawowej w Lipsku, razem z chórkiem z różnych klas szkoły podstawowej, przedstawiły jasełka pt. "Bóg z nami". Młodzi aktorzy aż czterokrotnie występowali przed różną publicznością. Najpierw w szkole na sali gimnastycznej, a później w naszym kościele parafialnym i świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Lipsku. Nad całością przygotowania jasełek w szkole i parafii czuwała Pani Monika Pstrąg - nasza katechetka, oraz Pani Ewa Nowakowska, która prowadziła chórek i ks. Rajmund. Efekty tej wspólnej pracy, dzieci i ich opiekunów możemy podziwiać na zdjęciach w naszej galerii. Zapraszamy do oglądania i przedłużania tego pięknego czasu nawet poza liturgiczny obchód Bożego Narodzenia.

baner1

baner serce20

diecezja-radomska   radio-plus

gosc-niedzielny   caritas

parafia-wieden   dzielo-biblijne

starostwo-powiatowe   urzad-gminy

lck   zsp-lipsko

gimnazjum-lipsko   szkola-podstawowa-lipsko

zycie-powisla   trl   

fundacja   rodzina-szkol