Dziękczynienie za beatyfikację S. Klary

2016-04-10-dziekczynienie

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Założycielki Sióstr Najswiętszego Serca Pana Jezusa - bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. 10 kwietnia, w naszej parafii, stał się okazją do dziękczynienia za dar beatyfikacji Matki Klary. Przez całą niedzielę wystawione były relikwie Błogosławionej. W kazaniach ks. Przemysław Wójcik przybliżał sylwetkę Błogosławionej Klary i jej życie. O godz. 12.15 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Henryka. Na tej Mszy św. obecne były także Siostry z Krakowa i innych miejsc razem z Siostrą Generalną Sióstr Sercanek. Wspólna modlitwa całej naszej parafii zakończyła się ucałowaniem relikwii bł. Klary Szczęsnej.

baner1

baner serce20

diecezja-radomska   radio-plus

gosc-niedzielny   caritas

parafia-wieden   dzielo-biblijne

starostwo-powiatowe   urzad-gminy

lck   zsp-lipsko

gimnazjum-lipsko   szkola-podstawowa-lipsko

zycie-powisla   trl   

fundacja   rodzina-szkol