Międzynarodowe Bierzmowanie w Lipsku

2016-06-17-bierzmowanie

W piątek 17 czerwca br. młodzież z klas III naszego gimnazjum przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczysta Msza św. połączona z udzielaniem bierzmowania była sprawowana o godz. 16.00, w naszym parafialnym kościele. Mszę św. odprawiali wspólnie: Ks. Bp Piotr Turzyński - biskup pomocniczny diecezji radomskiej, Ks. Bp Chead Zielinski z Alaski, Ks. dr Wojciech Wojtyła - z Wydziału Katechetycznego w Radomiu oraz kapłani z dekanatu. Sam obrzęd bierzmowania sprawowany był w dwóch językach: po polsku i po angielsku. Obydwaj Księża Biskupi udzielali tego sakramentu zgromadzonej młodzieży. Na uroczystości obecni byli także nauczyciele i wychowawcy razem z p. Dyrektor Gimnazjum w Lipsku. Przygotowanie do tej uroczystej chwili rozpoczęło się dużo wcześniej i prowadzone było przez p. Annę Sulimę - katechetkę pracującą w gimnazjum, oraz ks. Marcina Dziembę - wikariusza. Zapraszamy do oglądania zdjęć!

baner1

baner serce20

diecezja-radomska   radio-plus

gosc-niedzielny   caritas

parafia-wieden   dzielo-biblijne

starostwo-powiatowe   urzad-gminy

lck   zsp-lipsko

gimnazjum-lipsko   szkola-podstawowa-lipsko

zycie-powisla   trl   

fundacja   rodzina-szkol