Za tydzień Rekolekcje Adwentowe

W niedzielę 17 grudnia w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Sławomir Adamczyk - diecezjalny duszpasterz rodzin. Podajemy program:

NIEDZIELA – 17.12 – III Niedziela Adwentu

7.00 – Msza św. z nauką ogólną

8.00 – Msza św. z nauką ogólną

9.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży

11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

12.15 – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

PONIEDZIAŁEK – 18.12 Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Całodzienne Wystawienie Najświętszego Sakramentu

6.00 – Roraty z nauką ogólną

9.30 – Msza św. z nauką ogólną

11.00 – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

WTOREK – 19.12 – Dzień Spowiedzi Rekolekcyjnej

6.00 – Roraty z nauką ogólną

9.30 – Msza św. z nauką ogólną

11.00 – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. na zakończenie rekolekcji

SPOWIEDŹ (wtorek): 9.00 – 12.00 15.30 – 17.30

Kaplica w Szymanowie:

Niedziela – 10.00 – Msza św. z nauką ogólną

Wtorek – Spowiedź 15.00 – 15.30

Terminy spotkań narzeczonych

Zakończył się pierwszy cykl spotkań narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Dopełnieniem cyklu jest dzień skupienia w Sanktuarium w Kałkowie lub Wysokim Kole, który odbędzie się - 9 grudnia 2017 r.
Już w nowym roku kalendarzowym rozpocznie się kolejny taki cykl w naszej parafii. Terminy zostaną podane w ogłoszeniach i stronie parafialnej.

Roraty 2017

Już w poniedziałek 4 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii Roraty. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. Zabieramy ze sobą lampiony, aby na początku Mszy św. wyruszyć we wspólnej procesji do ołtarza. W tym roku towarzyszyć będą nam rozważania najważniejszych prawd wiary o Panu Bogu i o Jego Miłości do każdego człowieka. Każde dziecko otrzyma pierwszego dnia specjalną planszę, a w poszczególne dni naklejki związane z tematem dnia. Roraty dla dorosłych codziennie od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy!!!

Rozpoczynamy Adwent

W niedzielę 3 grudnia rozpoczyna się Adwent, a z nim nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa: "Duch, który umacnia miłość".

Co to jest Adwent?

Adwent (łac. adventus przyjście) – w Kościołach chrześcijańskich okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Chrystusa.

Czytaj więcej...

Jerycho Różańcowe w Lipsku

19.00 – Msza Św. rozpoczynająca Jerycho Różańcowe w dekanacie lipskim i naszej parafii

20.00 – Modlitwa Różańcowa – Tajemnice Radosne

21.00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem

21.30 – Czuwanie prowadzone przez młodzież naszej parafii

22.50 – Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła

24.00 – Msza Św. w intencji kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z parafii

1.00 – Modlitwa Różańcowa – Tajemnice Światła

2.00 – Czuwanie - KŻR Niepokalanego Serca NMP z Lipska

2.30 – Czuwanie - KŻR Matki Bożej Lipskiej z Lipska

3.00 – Czuwanie - KŻR Matki Bożej Bolesnej z Lipska

3.30 – Czuwanie - KŻR Matki Bożej Królowej Różańca z Lipska

4.00 – Czuwanie - KŻR Matki Bożej Królowej i św. Maksymiliana z Lipska

4.30 – Czuwanie - KŻR Matki Bożej Wychowawczyni z Lipska

5.00 – Czuwanie - KŻR Matki Bożej Ostrobramskiej z Babilonu i Niepokalanego Poczęcia NMP z Szymanowa

5.30 – Czuwanie - KŻR Matki Bożej Fatimskiej z Jelonka i Matki Kościoła z Woli Soleckiej

6.00 – Czuwanie - KŻR Matki Bożej Królowej Pokoju ze Śląska

6.30 – Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00-13.00 – Eucharystia niedzielna (7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15)

12.00 – Anioł Pański z modlitwą za zmarłych

13.15 – Adoracja prowadzona przez Chór "Jubilate Deo"

14.00 – Modlitwa Różańcowa - Tajemnice Bolesne

15.00 – Godzina Miłosierdzia

15.15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00Modlitwa Różańcowa – Tajemnice Chwalebne

17.00 Adoracja - Apostolat "Margaretka"

17.30 Nabożeństwo czerwcowe

18.00 – Msza Św. na zakończenie Jerycha Różańcowego i Akt zawierzenia rodzin naszej parafii Matce Bożej

19.00 – Zakończenie Jerycha Różańcowego

Moja pierwsza spowiedź

2017 05 13 pierwsza spowiedz

W sobotę 13 maja, dzieci z naszej parafii, przygotowujące się do I Komunii Świętej, w liczbie 66, przystąpiły po raz pierwszy w swoim życiu do sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź poprzedziło Nabożeństwo Pokutne poprowadzone przez Ks. Proboszcza naszej parafii. Dzieci odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne i podziękowały rodzicom za trud wychowania i przykład wiary w Boga, a rodzice pobłogosławili swoje dzieci. Ten dzień ma jeszcze jedno szczególne znaczenie, ponieważ pierwsza spowiedź tych dzieci wypadła dokładnie w 100 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r.