Rozpoczynamy Adwent

W niedzielę 3 grudnia rozpoczyna się Adwent, a z nim nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa: "Duch, który umacnia miłość".

Co to jest Adwent?

Adwent (łac. adventus przyjście) – w Kościołach chrześcijańskich okres trwający od I nieszporów czwartej z kolei poprzedzającej Święto Bożego Narodzenia niedzieli do zmierzchu 24 grudnia, okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jednocześnie jest to czas poprzedzający pamiątkę pierwszego przyjścia – wcielenia, znanego pod nazwą narodzin Chrystusa.

Czytaj więcej...

Ciemnica - miejsce adoracji

2017 04 13 ciemnica

Ciemnica, czyli miejsce przechowywania Najświętszego Sakramentu od końca Liturgii Wieczerzy Pańskiej do końca Liturgii Męki Pańskiej. Jest to miejsce adoracji i dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii. Geneza ołtarza wystawienia jest bardzo praktyczna: ze względu na to, że w Wielki Piątek nie sprawowano Mszy św., gdzieś trzeba było przechować Najświętszy Sakrament przeznaczony do komunii w czasie liturgii Męki Pańskiej – przy czym zachowywano hostię jedynie dla kapłana, gdyż aż do 1955 r.wierni nie przyjmowali komunii w dniu śmierci Chrystusa.

Czytaj więcej...

Wizyta duszpasterska 2018

2017-01-01-koleda

Trwa Wizyta duszpasterska, zwana Kolędą. Porządek odwiedzin w naszych domach w zakładce Aktualności/Wizyta duszpasterska. Szczęść Boże!

baner1

baner serce20

diecezja-radomska   radio-plus

gosc-niedzielny   caritas

parafia-wieden   dzielo-biblijne

starostwo-powiatowe   urzad-gminy

lck   zsp-lipsko

gimnazjum-lipsko   szkola-podstawowa-lipsko

zycie-powisla   trl   

fundacja   rodzina-szkol