Parafialna Pielgrzymka do Medjugorje

Sanktuaria Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

Z WYPOCZYNKIEM W CHORWACJI

 Termin: 16-24.08.2018 r.

1 dzień wyjazd z miejsca zbiórki (Lipsko ul. Kościuszki) we wczesnych godzinach porannych i przejazd tranzytowy do Chorwacji - do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Ludbregu – miejsca uznanego Cudu Eucharystycznego.Msza święta. Obiadokolacja i nocleg w ok. Ludbrega.

 

2 dzień śniadanie, spacer po stolicy Chorwacji – Zagrzebiu: katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z grobem bł. AlojzeStepinaca, plac banaJelačicia, plac i kościół św. Marka, cudownieocalały w pożarze miasta wizerunek Madonny z Kamiennej Bramy. Msza święta i przyjazd do Medjugorje (Bośnia i Hercegowina) na obiadokolację i nocleg.

 

3 dzień śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorje – u Matki Bożej Królowej Pokoju: wspólne wejście na Górę Objawień, Niebieski Krzyż, kościół św. Jakuba, czas na indywidualną modlitwę lub mszę świętą w języku polskim. Obiadokolacja i możliwość udziału w nabożeństwach wieczornych: Różaniec, międzynarodowa Msza Święta, Adoracja lub modlitwa o uzdrowienie (według programu na dany dzień tygodnia). Nocleg w Medjugorje.

 

4 dzień Droga Krzyżowa na Górę Križevac, śniadanie,wycieczka do Mostaru – „stolicy” Hercegowiny i zwiedzanie miasta z przewodnikiem:Stary Most nad rzeką Neretwą, dzielnica rzemieślnicza Kujundžiluk, Muzeum Hercegowiny, czas na zakupy. Powrót do Medjugorje, obiadokolacja i możliwość udziału
w nabożeństwach wieczornych, nocleg w Medjugorje.

 

5 dzień śniadanie, wycieczka do Dubrownika – miasta św. Błażeja, tzw. „perły Adriatyku” wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów, zobaczymy także Kościół św. Błażeja i Studnię Onufrego. Możliwość wejścia na mury miejskie, wjazdu kolejką na Górę Srđ lub rejsu wokół murów miejskich (opcja dodatkowa - fakultatywna dla chętnych). Powrót na obiadokolację i nocleg do Medjugorje.

 

6 dzień śniadanie, przejazd do Trogiru – miasto pod patronatembł. Jana Ursiniego: Bramy Miejskie, Katedra św. Wawrzyńca, Ratusz i Loggia Miejska, nadmorska promenada, a następnieSplit – miasto św. Dujma Męczennika: Pałac Dioklecjana – jednego z największych prześladowców Chrześcijan, Katedra św. Dujma, którą odwiedził Jan Paweł II w 1998 roku, wybudowana w miejscu byłego mauzoleum cesarza Dioklecjana, baptysterium, Bramy Miejskie, Pomnik Biskupa Grgura z Ninu popierającego liturgię w języku słowiańskim. Msza św. i czas wolny w jednym z miast. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu nad Adriatykiem.

 

7 dzień śniadanie, całodzienny wypoczynek nad morzem(możliwość kąpieli, plażowania i spacerów). Obiadokolacja i nocleg w miejscu pobytu.

 

8 dzień śniadanie, nawiedzenie sanktuarium maryjnego Gospa od otoka w Solinie z kościołem poświęconym NMP, powstałym w miejscu ważnej wczesnochrześcijańskiej bazyliki. To kolejne miejsce odwiedzone przez Papieża Jana Pawła II na ziemi chorwackiej. Msza święta. Następnie przejazd na Plitwickie Jeziora. Ten najstarszy i bez wątpienia jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych Chorwacji umieszczony jest od 1979 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejmuje swoją powierzchnią 16 tarasowo położonych jezior połączonych 92 wodospadami, kaskadami i licznymi strumieniami, wśród których spacer pozostawi wiele niezapomnianych wrażeń. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Zagrzebia.

 

9 dzień śniadanie, nawiedzenie Chorwackiego Sanktuarium Narodowego w Marija Bistrica: bazylika z cudownym Wizerunkiem Matki Boskiej Bystrzyckiej – modlitwa przed figurką „Czarnej Madonny” z Dzieciątkiem – Królowej Chorwatów. Msza święta i przejazd do Polski. Powrót do Lipska
w późnych godzinach wieczornych.

 

Koszt pielgrzymki: 1980 PLN

 

Cena zawiera:

- 8 noclegów: 2 noclegi w północnej Chorwacji, 4 noclegi w Medjugorje
(w centrum miejscowości, ok. 800 m od kościoła św. Jakuba), 2 noclegi nad Adriatykiem – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami w hotelach i pensjonatach 2-3*

- 8 śniadań, 8 obiadokolacji

- przejazd komfortowym autokarem

- opiekę i informację turystyczną pilota

- ubezpieczenie KL, NNW

- obowiązkową składkę ustawową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
(10 zł/os.)

 

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu, opłaty za obowiązkowych lokalnych przewodników (miasta i park narodowy), taksy klimatycznej, wypożyczenia zestawów tour-guide i innych wydatków programowych na które należy przeznaczyć ok. 80 euro (kwota zbierana przez pilota w autokarze)

- napoi do obiadokolacji (w hotelach zazwyczaj dodatkowo płatne)

- dodatkowych ubezpieczeń od chorób przewlekłych i kosztów rezygnacji

- wydatków własnych

- zakwaterowania w pokoju 1-osobowym (opcja dostępna za dopłatą po potwierdzeniu możliwości)

 

Uwagi:

- Program jest ramowy i może ulec niewielkim modyfikacjom w zależności od warunków pogodowych, możliwości rezerwacyjnych lub innych czynników niezależnych i losowych

- Polecamy zabranie małego odbiornika radiowego ze słuchawkami (lub telefonu komórkowego z opcją radia i słuchawkami) w celu wysłuchania tłumaczenia modlitw na język polski w czasie mszy międzynarodowej wieczornej
w Medjugorje (częstotliwość 92,7FM)

 

- Dokument uprawniający do podróży to paszport lub dowód osobisty z odpowiednią-aktualną datą ważności (minimum 3 m-ce od daty powrotu do kraju)

- Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy – program realizowany będzie pod opieką kapłana. Każdego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki.

 

 

Zapisy razem z zaliczką 550 zł /do 31 stycznia 2018 r./

 

Ilość miejsc ograniczona!!!

 

szczegółowe informacje: ks. Rajmund Grzyb tel. 500147802

 

 

              BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH „AGAVE”

baner1

baner serce20

diecezja-radomska   radio-plus

gosc-niedzielny   caritas

parafia-wieden   dzielo-biblijne

starostwo-powiatowe   urzad-gminy

lck   zsp-lipsko

gimnazjum-lipsko   szkola-podstawowa-lipsko

zycie-powisla   trl   

fundacja   rodzina-szkol