Parafialna Pielgrzymka do Włoch

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

ZE ZWIEDZANIEM I WYPOCZYNKIEM NAD MORZEM TYRREŃSKIM

 

RZYMWATYKAN - MONTE CASSINO - PADWA – ASYŻ – SAN GIOVANNI ROTONDO –MONTE SANT ANGELO – MANOPELLO - LORETO

Termin: 5-14.07.2019 r.

DZIEŃ 1 05.07. PIĄTEK - TARVISIO

Zbiórka uczestników w Lipsku we wczesnych godzinach rannych, wyjazd i przejazd tranzytowy przez Polskę, Czechy i Austrię. Po drodze Msza święta i krótkie postoje. Obiadokolacja i nocleg w ok. Tarvisio we Włoszech.

 

DZIEŃ 2 06.07. SOBOTA - PADWA

Po śniadaniu przejazd w stronę Włoch. Przyjazd do Padwy - miasta świętego Antoniego, które urzeka nie tylko wyjątkową architekturą, ale także urokliwą starówką i rozległym placem Prato della Valle ze statuami osób zasłużonych dla miasta. Udamy się do Bazyliki św. Antoniego, zwanej „Cudem Padwy”, z kaplicą polską, relikwiami i sarkofagiem Świętego. Do grobu Św. Antoniego wierni przychodzą oddać cześć świętemu, modląc się o uzdrowienia i inne łaski. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Rzymu.

DZIEŃ 307.07. NIEDZIELA RZYM – WATYKAN

Śniadanie, przejazd do Rzymu, msza święta i udział w modlitwie Anioł Pański na Placu Świętego Piotra (pod warunkiem obecności Ojca Świętego w Rzymie). Następnie zwiedzanie Wiecznego Miasta z przewodnikiem miejscowym. Zobaczymy m.in. Rzym Barokowy: Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi oraz Fontanna di Trevi. Nawiedzimy także Bazylikę św. Pawła za murami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4 08.07. PONIEDZIAŁEK RZYM - WATYKAN

Śniadanie, po którym przejazd na mszę świętą poranną na Watykanie, po której modlitwa przy grobie Jana Pawła II w kaplicy św. Sebastianai zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Następnie kontynuacja zwiedzania miasta – Rzym Starożytny (zwiedzanie zabytków z zewnątrz): Koloseum, Forum Romanum, Kapitol. Nawiedzimy także rzymskie świątynie - Bazylikę Papieską św. Jana na Lateranie ze Świętymi Schodami oraz Bazylikę Matki Bożej Większej. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 5
09.07. WTOREKWYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie, po którym całodzienny wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6 10.07 ŚRODA MONTE CASSINO

Śniadanie, po którym udamy się na Monte Cassino do Opactwa Benedyktynów, na które m.in. składa się Klasztor i Bazylika z grobem św. Benedykta i św. Scholastyki. Na polskim cmentarzu wojskowym oddamy cześć poległym żołnierzom i ich dowódcy - Gen. Andersowi. Msza święta i przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7 11.07. CZWARTEK SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO

Śniadanie, po którym pobyt w San Giovanni Rotondo, gdzie po mszy świętej poznamy sanktuarium św. Ojca Pio i miejsca z nim związane (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga Krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O.Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę i wstawiennictwo, także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo i nawiedzenie „Niebiańskiej Bazyliki” - Sanktuarium zbudowanego nad grotą, w której ukazał się Święty Michał Archanioł. Czas wolny na spacer po przepięknym kamiennym miasteczku (wpis na Listę UNESCO) i podziwianie widoków na Zatokę Manfredońską. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Możliwość udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym w Sanktuarium św. o. Pio.

 

 

DZIEŃ 8 12.07. PIĄTEK MANOPELLO – LORETO

Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Świętego Oblicza w Manopello, gdzie przechowywana jest tzw. chusta św. Weroniki z obliczem Chrystusa, uważana w rzeczywistości za chustę z grobu Chrystusa, na której utrwalił się wizerunek Zbawiciela w chwili Zmartwychwstania. Następnie przejazd do Loreto i zwiedzanie położnej na wzgórzu Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Świętej Rodziny, który został przeniesiony tutaj w XIII wieku z Nazaretu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Asyżu.

 

DZIEŃ 913.07 SOBOTA ASYŻ

Śniadanie, po którym udamy się do Asyżu na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Następnie Bazylika Matki Bożej Anielskiej z Ogrodem Różanym, Kaplicą Śmierci Franciszka – Transito i kościółkiem we wnętrzu – Porcjunkulą, podarowanym Franciszkowi przez benedyktynów, który własnoręcznie odbudował. To tutaj w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej odwiedzą kapliczkę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Tarvisio.

 

DZIEŃ 10 14.07 NIEDZIELA POWRÓT

Msza święta, wczesne śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do Lipska w ok. północy.

Koszt: 2690 zł/os - (jeżeli liczba uczestników będzie powyżej 35 osób koszt pielgrzymki się zmniejszy)

 

Cena obejmuje:

- Przejazdy klimatyzowanym autokarem turystycznym;

- Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach **/***- pokoje 2,3-os. z łazienkami;

- Wyżywienie: 9 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 9 obiadokolacji serwowanych typu włoskiego;

- Opiekę i informację turystyczną pilota;

- Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 10 zł/os.;

- Ubezpieczenie w „Axa”: KL do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

 

Cena nie obejmuje:

- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za usługę obowiązkowych przewodników miejskich, wypożyczenie zestawów tour-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast – tzw. check-pointy, opłat klimatycznych itp. (na ten cel należy posiadać ok. 110 €/os. – płatne u pilota w autokarze);

- Napojów do obiadokolacji: woda/wino (dodatkowo płatne w restauracjach hotelowych),

- Ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji (na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą - 2,8 % ceny wyjazdu; chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.)

- Ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych (20 zł/os.)

- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (890 zł)

 

Uwagi:

= Dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty(ważny min. 90 dni od daty powrotu do kraju).

= W czasie trwania pielgrzymki codziennie będzie sprawowana Msza św. w intencji uczestników

= Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w zakresie kolejności odwiedzanych miejsc (kolejność ustala pilot w porozumieniu z lokalnymi przewodnikami).

= W sytuacji gdy uczestnikiem pielgrzymki jest osoba nieletnia, która podróżować będzie pod opieką osoby niebędącej jej prawnym opiekunem niezbędne jest posiadanie pisemnego zezwolenia rodziców na podróż z podaniem dokładnych danych osoby nieletniej, danych opiekuna/opiekunów pod opieką których osoba nieletnia będzie podróżować, rodziców (prawnych opiekunów) oraz daty, celu i miejsca podróży. Oświadczenie musi być przetłumaczone na język angielski lub włoski.

 

Zapisy trwają do 3 marca 2019 r.

 

Ilość miejsc ograniczona!!!

 

Szczegółowe informacje i zapisy - ks. Rajmund Grzyb /500147802/

baner1

baner serce20

diecezja-radomska   radio-plus

gosc-niedzielny   caritas

parafia-wieden   dzielo-biblijne

starostwo-powiatowe   urzad-gminy

lck   zsp-lipsko

gimnazjum-lipsko   szkola-podstawowa-lipsko

zycie-powisla   trl   

fundacja   rodzina-szkol