Dla kandydatów na ministrantów

Szanowny Kandydacie na ministranta!!!

To miejsce na naszej stronie parafialnej jest dla Ciebie. Tutaj znajdziesz informacje o tym co ważne na drodze przygotowania do bycia ministrantem.

W tym miejscu przeczytasz sobie informacje, które były na spotkaniach, czy też przypomnisz o terminie spotkań dla kandydatów. Pamietaj! Zrób wszystko,  aby wytrwać w przygotowaniu do pięknej służby ministranckiej przy ołtarzu Pana Jezusa.

Spotkania kandydatów w każdy wtorek o godz. 15.00 w kościele w Lipsku (wejście od zakrystii)

Ministrant modli się przed służeniem i po służeniu. Oto modlitwy ministranta:

Przed Mszą Świętą

Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić.

Proszę Cię Panie Jezu o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie.

Amen.

Po Mszy Świętej

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby. Spraw, abym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia.

Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.